Boys Freshman Top Flight and Sophomore Clinic 2012

This is an archived schedule from a previous year. For current information, please visit the Events page.

Schedules

Freshman Top Flight games

Friday, July 27 at the Ehrnfelt Soccer Complex—Foltz Fields. 11 v 11. 35-minute games.

Team 6:00 pm 6:40 pm 7:20 pm
F1 Red Field 7 Field 7
F2 Blue Field 7 Field 7
F3 Red Field 7 Field 7

Sophomore Clinic game

Saturday, July 28 at the Ehrnfelt Soccer Complex—Foltz Fields. 11 v 11. Two 35-minute halves.

SC1 vs SC2, 5:00pm, Field 7

Rosters

Last modified on Thursday, July 26 at 7:00 pm

Last Name Name Organization Team # Grad Year
Adalem Nate Mansfield Senior High School SC2 Blue 1 2015
Carlson Evan Avon Lake High School SC1 Red 1 2015
Federer Collin Pickerington Central High School SC1 Red 3 2015
Foust Jeremy Strongsville High School SC2 Blue 2 2015
Furrer Dan Avon Lake High School Waitlist 2015
Graham Logan Zanesville High School SC1 Red 4 2015
Harris Myles Cardinal Mooney High School SC2 Blue 6 2015
Higgins Chandran Mansfield Christian School SC2 Blue 7 2015
Klein Christian Olmsted Falls High School SC1 Red 6 2015
Klimchak Ryan Olmsted Falls High School SC1 Red 7 2015
Knoblauch Daniel North Ridgeville High School SC1 Red 8 2015
Kruczek Adam Strongsville High School SC1 Red 9 2015
Laurell Reese Strongsville High School SC2 Blue 8 2015
Lawson Zach North Canton Hoover High School SC2 Blue 9 2015
Ludwig Michael Strongsville High School SC2 Blue 10 2015
MacDonald Ryan Olmsted Falls High School SC2 Blue 11 2015
McQuate Keegan Mansfield Christian School SC1 Red 10 2015
Miller Dean Strongsville High School SC1 Red 11 2015
Nichols Lucas Lake High School SC1 Red 12 2015
Richards Kai Strongsville High School Waitlist 2015
Roth Tommy Olmsted Falls High School SC1 Red 13 2015
Rowell Colton Hudson High School SC2 Blue 4 2015
Smith Craig S.S. Seward Institute Waitlist 2015
Somody Michael North Canton Hoover High School SC1 Red 1 2015
Spence Trevor Orchard View SC2 Blue 12 2015
Straffen Jason Lutheran West High School SC1 Red 2 2015
Thomas Nicolas Midview High School SC2 Blue 13 2015
Tostanoski Alexander Corning District High School SC1 Red 5 2015
Welker Doug Zanesville High School SC2 Blue 3 2015
Winiecki Joseph Stow-Munroe Falls High School SC2 Blue 5 2015
Albertins Andre Strongsville High School F3 Red 11 2016
Baker Philip Logan Columbus Academy F2 Blue 3 2016
Bauers Steven Pickerington High School Central F1 Red 14 2016
Belopotosky Michael Lake High School F1 Red 8 2016
Bernzweig Jason Kenton High School F1 Red 1 2016
Blatt Austin Zanesville High School F2 Blue 3 2016
Bly Gavin Strongsville High School F1 Red 10 2016
Brown Stephen Mansfield Christian School F3 Red 1 2016
Cochran David Mansfield Christian School F1 Red 3 2016
Coski Thomas Strongsville High School F1 Red 4 2016
Costello Brent Mentor High School F3 Red 2 2016
Crumling Ryan Avon Lake High School Waitlist 2016
Ertuncay Chance Bloom-Carroll High School F2 Blue 4 2016
Garfield Mitchell North Canton Hoover High School F1 Red 5 2016
Gill Cole S.S. Seward Institute F1 Red 6 2016
Goodman Zachary North Ridgeville High School F2 Blue 10 2016
Grayzanic David Buckeye High School F2 Blue 5 2016
Hafer Aaron Riverside High School F1 Red 7 2016
Hatch Gus Shaker Heights High School F2 Blue 6 2016
Hudak Dustin Cardinal Mooney High School Waitlist 2016
Hunt Ethan Riverview Community F3 Red 5 2016
Hunt Tyler Riverview Community F2 Blue 2 2016
Kiefer Jimmy Strongsville High School F2 Blue 7 2016
Kindle Nick Sidney High School F2 Blue 8 2016
Knoblauch Evan North Ridgeville High School F1 Red 9 2016
Kowalski Justin Aurora High School F1 Red 2 2016
Mallinos George Kenston High School F3 Red 3 2016
Martell Jake Aurora High School F2 Blue 2 2016
Mount Brandon Mansfield Christian School F2 Blue 9 2016
Musselman Noah Green High School F3 Red 6 2016
Ontko Ryan Holy Name High School F3 Red 7 2016
Osolin Hunter Mentor High School F3 Red 2 2016
Parente Jr John Padua Franciscan High School Waitlist 2016
Pascarella Evan Shaker Heights High School F3 Red 8 2016
Patino McCoy Bloom-Carroll High School F3 Red 9 2016
Paul Samuel Mansfield Christian School F1 Red 11 2016
Pugh Trevor Mentor High School F1 Red 2 2016
Redella Ryan Strongsville High School F3 Red 10 2016
Roseberry Thomas North Canton Hoover High School F3 Red 12 2016
Ruple Danny Berea High School F1 Red 12 2016
Saxer Drew Hudson High School F3 Red 13 2016
Seybert Brandon Canfield High School F2 Blue 10 2016
Smith Austin North Ridgeville High School F2 Blue 11 2016
Stanton Alex Berea High School F2 Blue 12 2016
Straub Kyle S.S. Seward Institute F2 Blue 13 2016
Strauss Deven Mentor High School F2 Blue 14 2016
Swales Peter Shaker Heights High School F1 Red 13 2016
Synk Kyle Strongsville High School F2 Blue 1 2016
Tuckerman Sam Columbus Academy Waitlist 2016
VanCucha Jeffrey Strongsville High School F3 Red 14 2016
Wallster Tyler Mentor High School F1 Red 1 2016
Zak Ben Riverside High School F3 Red 1 2016