Boys adidas Cup Series bracket 2015

This is an archived schedule from a previous year. For current information, please visit the Teams page.
The scheduling staff reserve the right to make changes to the master schedule. If these changes impact your team, you will be notified individually in regard to the changes. The game schedule was last modified on July 23.

Overview

Playoffs

Finals Semi-finals

Playoffs (Sunday)

Finals

Gold Cup Champion: Revere Blue
Silver Cup Champion: Chagrin Falls
Bronze Cup Champion: Ridgewood HS
Cup Team 1 Score Team 2 Score Field Time
Bronze Ridgewood  1 Valley Forge  0 Foltz 7 10:20 am
Silver Chagrin  2 Ridgeville  0 Foltz 7 11:10 am
Gold Westlake  0 Revere  2 Foltz 7 12:00 pm

Semi-finals

Team 1 Score Team 2 Score Field Location Time
Berea-Midpark  1 Westlake  2 Foltz 6 7:50 am
Revere  2 Anthony Wayne  0 Foltz 5 7:50 am
Shaker  0 Chagrin Falls  1 Foltz 10 7:50 am
Loveland  1 Ridgeville  2 Foltz 8 7:50 am
Stow  0 Ridgewood  1 Foltz 11 7:50 am
Normandy  0 Valley Forge  1 Foltz 12 7:50 am
North Royalton  2 Brunswick  1 Foltz 5 8:40 am
Springfield  1 Avon Lake  1 Foltz 6 8:40 am
Lakewood  0 Crestview  0 Foltz 8 8:40 am

Adipure Group

Adipure Pool play

Friday Schedule

Team 1 Score Team 2 Score Field Location Time
Westlake I  1 Brunswick I  0 Foltz 10 5:00 pm
Lakewood  0 Valley Forge  1 Foltz 11 5:00 pm
Revere Blue  1 Stow  0 Foltz 5 5:00 pm
Brunswick I  1 Valley Forge  2 Foltz 6 7:30 pm
Westlake I  3 Stow  0 Foltz 5 8:20 pm
Lakewood  0 Revere Blue  1 Foltz 6 8:20 pm

Saturday Schedule

Team 1 Score Team 2 Score Field Location Time
Stow  0 Brunswick I  0 Foltz 1 8:40 am
Valley Forge  0 Revere Blue  1 Foltz 3 8:40 am
Westlake I  0 Lakewood  0 Foltz 4 8:40 am
Brunswick I  0 Revere Blue  1 Foltz 4 11:10 am
Stow  1 Lakewood  3 Foltz 3 11:10 am
Valley Forge  0 Westlake I  4 Foltz 1 11:10 am
Lakewood  0 Brunswick I  1 Foltz 1 2:30 pm
Revere Blue  1 Westlake I  1 Foltz 5 2:30 pm
Stow  1 Valley Forge  0 Foltz 4 2:30 pm

Adipure Pool Play Results

Team Win Loss Tie GF GA Points Final Place
Brunswick I  1  3  1  2  4  4  5 (15)
Lakewood  0  4  1  0  4  1  6 (17)
Revere Blue  4  0  1  5  1  13  1 (2)
Stow  2  2  1  2  4  7  3 (9)
Valley Forge  2  3  0  3  7  6  4 (12)
Westlake I  3  0  2  9  1  11  2 (4)

Adizero Group

Adizero Pool play

Friday Schedule

Team 1 Score Team 2 Score Field Location Time
Ridgewood HS  0 Anthony Wayne Blue  0 Foltz 10 4:10 pm
Avon Lake Gold  0 North Royalton I  1 Foltz 11 4:10 pm
Chagrin Falls  0 Loveland HS I  1 Foltz 12 4:10 pm
Anthony Wayne Blue  1 North Royalton I  0 Foltz 5 6:40 pm
Ridgewood HS  1 Loveland HS I  0 Foltz 6 6:40 pm
Avon Lake Gold  0 Chagrin Falls  1 Foltz 5 7:30 pm

Saturday Schedule

Team 1 Score Team 2 Score Field Location Time
Loveland HS I  0 Anthony Wayne Blue  4 Foltz 1 7:50 am
North Royalton I  0 Chagrin Falls  0 Foltz 3 7:50 am
Ridgewood HS  1 Avon Lake Gold  1 Foltz 4 7:50 am
Anthony Wayne Blue  1 Chagrin Falls  0 Foltz 1 10:20 am
Loveland HS I  2 Avon Lake Gold  1 Foltz 3 10:20 am
North Royalton I  1 Ridgewood HS  1 Foltz 6 10:20 am
Avon Lake Gold  0 Anthony Wayne Blue  0 Foltz 3 1:40 pm
Chagrin Falls  2 Ridgewood HS  1 Foltz 1 1:40 pm
Loveland HS I  0 North Royalton I  0 Foltz 4 1:40 pm

Adizero Pool Play Results

Team Win Loss Tie GF GA Points Final Place
Anthony Wayne Blue  3  0  2  6  0  11  1 (3)
Avon Lake Gold  0  3  2  2  5  2  6 (16)
Chagrin Falls  2  2  1  3  3  7  3 (8)
Loveland HS I  2  2  1  3  6  7  2 (6)
North Royalton I  1  1  3  2  2  6  5 (13)
Ridgewood HS  1  1  3  3  2  6  4 (11)

Predator Group

Predator Pool play

Friday Schedule

Team 1 Score Team 2 Score Field Location Time
Normandy  1 Berea-Midpark A  3 Foltz 10 3:20 pm
Crestview I  0 Springfield Blue  1 Foltz 10 3:20 pm
Ridgeville Navy  1 Shaker I  0 Foltz 12 3:20 pm
Berea-Midpark A  3 Springfield Blue  1 Foltz 6 5:00 pm
Normandy  1 Shaker I  4 Foltz 5 5:50 pm
Crestview I  0 Ridgeville Navy  4 Foltz 6 5:50 pm

Saturday Schedule

Team 1 Score Team 2 Score Field Location Time
Shaker I  2 Berea-Midpark A  2 Foltz 1 9:30 am
Springfield Blue  1 Ridgeville Navy  2 Foltz 3 9:30 am
Normandy  2 Crestview I  2 Foltz 4 9:30 am
Berea-Midpark A  3 Ridgeville Navy  0 Foltz 1 12:00 pm
Shaker I  5 Crestview I  0 Foltz 3 12:00 pm
Springfield Blue  0 Normandy  2 Foltz 5 12:00 pm
Crestview I  0 Berea-Midpark A  4 Foltz 1 3:20 pm
Ridgeville Navy  0 Normandy  2 Foltz 3 3:20 pm
Shaker I  3 Springfield Blue  0 Foltz 4 3:20 pm

Predator Pool Play Results

Team Win Loss Tie GF GA Points Final Place
Berea-Midpark A  4  0  1  15  4  13  1 (1)
Crestview I  0  4  1  2  16  1  6 (18)
Normandy  2  2  1  8  9  7  4 (10)
Ridgeville Navy  3  2  0  7  6  9  3 (7)
Shaker I  3  1  1  14  4  10  2 (5)
Springfield Blue  1  4  0  3  10  3  5 (14)